Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Zwiastun Rajdu

  
   Zostań fanem rajdu

Rajd Mazowiecki 2011
Rajd Mazowiecki 2010

Ursus Rally Team po Rajdzie Mazowieckim   
14.05.2012


Start w 10 Rajdzie Mazowieckim był dla naszego zespołu debiutem w Rajdowym Pucharze Polski. Przystępowaliśmy do niego z dużym respektem, nie wiedząc gdzie będzie nasze miejsce w stawce. Dość szybko okazało się, że nasza załoga Paweł Suchorzebski z Lechem Kaczmarkiem zdecydowanie zdominowała swoją klasę E 30. Po 7 odcinkach uzyskali przewagę nad drugą załogą prawie 7 minut!!! W klasyfikacji generalnej uzyskali 15-te miejsce, które na tak szybkim rajdzie również uważamy za sukces.

Nasza druga załoga Tomasz Smorawiński z Radosławem Banachem tego występu nie zaliczy do udanych. Rozbicie miski olejowej w połowie pierwszego odcinka skutecznie wykluczyło ją już na początku rywalizacji. Mechanicy Smorawiński Motorsport już zabrali się za przygotowanie aut do następnego rajdu – Karkonoskiego, który odbędzie się na początku czerwca. Partnerami Ursus Rally Temu są: Pol-Mot Warfama S.A., Dealer BMW Smorawiński, Pol-Mot Holding S.A., Pol-Mot Auto S.A., Prologus Sp. Z o.o., Bioenergia Invest S.A. oraz nowa marka napojów energetycznych Ursus Energy Drink.

Pawel Suchorzebski: Jesteśmy po 10 Rajdzie Mazowieckim, emocje już opadły i przyszedł czas na refleksje. Z racji naszego debiutu w RPP było wiele obaw oraz niewiadomych związanych z występem naszego zespołu Ursus Rally Team. Zmagania rozpoczęliśmy przy pięknej pogodzie, spokojnym tempem. Celem było sprawdzenie gdzie się plasujemy przede wszystkim w klasie, generalka pozostawała na drugim planie. Szczerze mówiąc myślałem ze doświadczeni koledzy z E30 będą trudniejszymi rywalami. Druga pętla to zmiana pogody,
nadciągały czarne deszczowe chmury, zmieniliśmy opony i ruszyliśmy na odcinki. Cel to zdobywanie cennego doświadczenia i równa bezpieczna jazda rajdowym tempem. Niestety na odcinkach dochodziliśmy poprzedzające nas inne E30, co trochę jednak nas spowalniało.
Trzecia pętla to jeden OS i pomimo, że jechaliśmy nie ryzykując udało się dostać do 10-ki generalki ,co nas bardzo cieszy i pokazuje, że gdy nie ma za dużo odjazdów z wolnych zakrętów oraz jest w miarę płasko nasze auto jest bardziej konkurencyjne w stosunku do bardzo mocnych Type R'ów.
Zawody ukończyliśmy na pierwszym miejscu w klasie E30 z prawie 7minutową przewaga oraz 15 miejscu w generalce. To dobry rezultat, ale zdajemy sobie sprawę że czeka nas dużo pracy. Podziękowania w szczególności dla firmy URSUS oraz dla BMW Smorawiński za
rewelacyjne przygotowanie auta, oraz całemu zespołowi, który spisał się na medal.
Do zobaczenia na Karkonoskim:-)
Nasz start był możliwy dzięki: Pol- Mot Warfama S.A., BMW Smorawiński, Prologus Sp. Z o. o., Pol-Mot Holding S.A., Pol-Mot Auto S.A. oraz BioEnergia Invest S.A.

Lech Kaczmarek: 10 Rajd Mazowiecki był debiutem naszej załogi w rajdzie zaliczanym do klasyfikacji RPP. Pierwszy raz jechaliśmy na profesjonalnym rajdowym sliku. Na drugą pętle z powodu opadów deszczu założyliśmy dobrze nam znane Toyo. Celem było przejechać rajd dobrym tempem. Chyba się to udało - 15 miejsce w generalce i wygrana z 7 minutowa przewagą w klasie e30 to niezły wynik. Szkoda, że nie mogliśmy porównać się naszym teamowym kolegą Tomkiem Smorawińskim, który z powodu uszkodzenia miski olejowej odpadł na pierwszym oesie. Nasza jazda z pewnością nie byłaby możliwa gdybyśmy nie pili napoju energetycznego Ursus - 100% polish agro power! Niebawem Rajd Karkonoski, Ursusa mamy dużo wiec nie możemy się już doczekać kolejnego ścigania!