Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


Zwiastun
9. Rajdu Mazowieckiego


   Zostań fanem rajdu


Ingram wygrywa grupę N w 9 Rajdzie Mazowieckim  
17.05.2011


Załoga Wiesław Ingram / Krzysztof Janik – Honda Civic TypeR, odnotowała świetny wynik, zwyciężając grupę N i klasę N3 w 9 Rajdzie Mazowieckim. W klasyfikacji generalnej zawodnicy korzystający z Hondy Civic Type R uplasowali się na 13 pozycji.

Wiesiek Ingram: Nie przespaliśmy początku. Zaatakowaliśmy, wygrywając 1 odcinek w klasie, ale dwa środkowe w pętli pojechaliśmy ostrożnie. Naciskał nas Piotr Witkowski, niestety awaria wykluczyła go z walki. Trzy lata czekałem na zwycięstwo w ence, dlatego kiedy okazało się, że kontrolujemy sytuację, postanowiliśmy nic nie popsuć. Chcieliśmy prezent zrobić sobie, jak i firmie AQUER, która od początku wierzyła w nasz sukces.

Dziękujemy również warszawskiej firmie 99RENT, która wspomogła nas w tym starcie oraz Mrówce i Radarowi, którzy wzorowo opiekowali się samochodem. Cieszymy się, bo nie ukrywamy, że w tym sezonie chcemy powalczyć o jak najwyższe pozycje w klasyfikacji grupy N. Coraz lepiej dogadujemy się z Hondą, która jednak inaczej prowadzi się niż Clio. Ale zbieramy doświadczenie i nabieramy pewności. Już nie możemy się doczekać Rajdu Karkonoskiego, którego charakterystyka bardziej nam odpowiada.


Krzysztof Janik: Kozienice okazały się dla nas gościnne. Od samego początku panował rajdowy klimat, ponieważ okazało się, że nasze miejsca noclegowe są przerobionym garażem w jednej z "Agroturystyk" w centrum miasta :-) Co do samych zawodów, to byłem już od dawna przekonany, że prędzej czy później Wiesiek wygra rajd i sprawdziło się to właśnie teraz. Podwójne zwycięstwo cieszy tym bardziej. Myślę, że Rajd Mazowiecki na nowych terenach sie sprawdził. Kompaktowa formuła zawodów bez startu honorowego i innych tego typu udziwnień przypadła do gustu wielu załogom. Za rok na pewno zjawimy się ponownie w Kozienicach i już wpłaciliśmy zaliczki za nasze apartamenty.

Nasze starty są możliwe dzięki: 99 RENT, ELEKTRO PROCES, AQUER, PIZZERIA TORINO, AUTO-HAL, FIVESTAR, Diesiel Center Mroczek&Synowie, PLASTBUD, NOWAK - firma pogrzebowa, AIR-TECH-BUD. Patronat medialny: Radio ESKA, portale: InterMAKS.pl, Bochnianin.pl.


© benix      Automobilklub Polski 2011                                                                                                                                                  design by NOISES