Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Współpraca

7 Rajd Mazowiecki
- migawki

 


   Zostań fanem Rajdu

Szymon Piękoś po 8 Rajdzie Mazowieckim
29.03.2010

Nastroje po rajdzie są jak najbardziej pozytywne. Przełamaliśmy złą passę związaną z Rajdem Mazowieckim i na mecie w Otwocku zameldowaliśmy się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu, z czego się niezmiernie cieszymy.


Foto: Jacek Mazur

Na pierwszej pętli mieliśmy co prawda małe kłopoty z hamulcami hamowania na zblokowanych kołach powodowały, że auto stawiało bokiem. Podczas strefy serwisowej mechanicy uporali się z usterką i dalsza część naszej podróży przebiegała bezproblemowo. Loterią natomiast było, jakie założyć opony. Mimo właściwie suchej nawierzchni, założyliśmy opony typu media, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Niespodziewany opad deszczu pod koniec rajdu znacznie utrudnił warunki na trasie, bo bardzo ciężko było trafić w punkt hamowania, żeby nie przestrzelić zakrętu.

Bardzo się cieszę z powrotu do Rajdowego Pucharu Polski. W zeszłym sezonie startowałem tylko w wyścigach górskich, które sporo różnią się od rajdowych odcinków specjalnych. Zdobyte przez nas miejsce cieszy tym bardziej, że mimo długiej przerwy w rajdach byliśmy w stanie nawiązać walkę z czołowymi zawodnikami, co pozytywnie rokuje na przyszłość.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom - firmom: Inwest-Profil, Aluprof, Nice, restauracji "Jaś Wędrowniczek" oraz firmie CellFast z którą nawiązaliśmy współpracę w tym sezonie. Dziękujemy również wszystkim kibicom, którzy zagrzewali do walki. Rajdy, oprócz samochodów, to również Wy!

W serwisie YouTube umieszczono film przygotowany przez firmę MaxxSport z podsumowaniem zmagań Szymona Piękosia i zespołu PiękośRacingTeam w 8 Rajdzie Mazowieckim 2010: http://www.youtube.com/watch?v=qf5-YPCepvo


© benix      Automobilklub Polski 2010                                                                                                                                                   design by NOISES