Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Współpraca

7 Rajd Mazowiecki
- migawki

 


   Zostań fanem Rajdu

Wirtualny Kibic na 8. Rajdzie Mazowieckim
17.03.2010

W najbliższy weekend 19-20 marca odbędzie 8. Rajd Mazowiecki 2010, który rozpocznie tegoroczny Rajdowy Puchar Polski. Po raz kolejny fani rajdu będą mogli śledzić zmagania w Internecie za pomocą aplikacji Wirtualny Kibic.

Będzie to możliwe dzięki urządzeniom GPS firmy AutoGuard oraz serwisowi internetowemu Wirtualny Kibic stworzonemu wspólnie z Go-Rally, wydawcę portalu Autoklub.pl. Nie zabraknie także wyników na żywo.

Rajd Mazowiecki od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, jednak nie wszyscy mogą przyjechać w okolice Otwocka. Właśnie z myślą o nich AutoGuard we współpracy z Go-Rally stworzyli projekt o nazwie Wirtualny Kibic. W sobotę 20 marca od godziny 8:25 pod adresem www.wirtualnykibic.pl, będzie można śledzić zmagania zawodników na odcinkach specjalnych Rajdu Mazowieckiego siedząc przed komputerem.

Aplikacja Wirtualny Kibic pozwala na śledzenie na monitorze prawie wszystkich samochodów biorących udział w rajdzie dzięki wyposażeniu załóg w urządzenia GPS wyprodukowane przez AutoGuard. Firma AutoGuard dostarczyła mapy rajdu oraz sprzęt, a Go-Rally przygotowało system prezentacji danych. W rajdówkach zamontowane będą urządzenia GPS wraz z modemem GPRS. Sposób działania jest prosty - GPS ustala pozycję i przekazuje dane za pomocą sieci GSM Orange do centralnej bazy danych AutoGuard. System Go-Rally przetwarza dane otrzymane od AutoGuard i natychmiast są one wyświetlane w witrynie internetowej. Dzięki zintegrowaniu systemu z aplikacją rejestrującą czasy przejazdu poszczególnych załóg użytkownik Wirtualnego Kibica będzie miał również możliwość śledzenia klasyfikacji rajdu, bez konieczności odwiedzania dodatkowej strony z wynikami na żywo. Jest to rozwiązanie, które jeszcze bardziej ułatwi i uprzyjemni śledzenie rywalizacji na odcinkach specjalnych. Dodatkowo, oprócz pokonywanej trasy, wyświetlana będzie także prędkość chwilowa rajdówki. Ciekawostką jest, że czas montażu urządzenia w danym samochodzie rajdowym, wyniesie tylko jedną minutę.

Oprócz świetnej zabawy dla kibiców, system ten doskonale sprawdza się jako źródło poprawy bezpieczeństwa. W Centrum Kierowania Rajdem, najważniejszym miejscu w trakcie trwania rajdu, organizatorzy będą śledzić poczynania rajdówek właśnie poprzez system Wirtualny Kibic. Dzięki niemu szybciej dowiedzą się, czy auto biorące udział w rajdzie stoi na odcinku lub wypadło poza drogę i będzie miało możliwość szybszej reakcji i ewentualnie rozpoczęcia akcji ratunkowej. Dzięki nowoczesnym technologiom śledzenie rajdu będzie jeszcze bardziej pasjonujące, a dodatkowo usprawni komunikację podczas imprezy.


© benix      Automobilklub Polski 2010                                                                                                                                                   design by NOISES