Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
Zwiastun Rajdu

  
   Zostań fanem rajdu

Rajd Mazowiecki 2011
Rajd Mazowiecki 2010

Załoga Leszczyński/Białorucka po X RM   
15.05.2012


Po roku przerwy udało się ukończyć Rajd Mazowieckim na mecie Kozienicach na 3 miejscu w klasie E30. Plan został wykonany w 100%. Udało nam się dojechać do mety, zdobyć pierwszy punkt do licencji R-co driver Izy oraz przejechać bardzo wymagające i szybkie odcinki Rajdu Mazowieckiego.

Po pierwszym odcinku, na którym minęliśmy dwie załogi z naszej klasy startowane 2 i 1 minutę wcześniej, wydawało nam się, że uzyskaliśmy dobrą drugą pozycję w klasie, więc na drugiej pętli założyliśmy, że będziemy starali się utrzymać tempo i przede wszystkim dojechać do mety. Na drugiej pętli zaczął padać deszcz a opony które mieliśmy ze sobą kompletnie nie trzymały przyczepności. Co skutkowało kilkoma wyjazdami z trasy oraz jedną większą agroturystyczną przygodą na przedostatnim odcinku - na szczęście zakończonej jedynie nabraniem sporej ilości zioła pod płytę.

Do ostatniego odcinka wystartowaliśmy z przeświadczeniem, że załoga za nami w klasie ma do nas ponad 3 minuty straty, więc zdecydowaliśmy się trochę poślizgać na zakrętach i pochodzić bokami dla kibiców. Z ogromny zdziwieniem na mecie dowiedzieliśmy się, że przed startem do 7 odcinka nie mieliśmy ponad 3 minut przewagi a zaledwie 18 sekund, które straciliśmy na ostatnim odcinku, przejechanym poślizgami pod kibiców.

Finalnie oddaliśmy 2 sekundami 2 miejsce i zakończyliśmy X Rajd Mazowiecki z pucharem za 3 lokatę w klasie E30. Mimo naszych własnych błędów taktycznych (opony) i organizacyjnych (brak pełnej informacji o czasach), rajd zaliczamy do bardzo udanego. Rewelacyjnie się bawiliśmy i z pewnością planujemy powrócić na trasy Rajdu Mazowieckiego za rok.

Dziękujemy firmie Pawła Omleta - RS Service za przygotowanie rajdówki, firmie Trax Racing za serwis oraz kibicom za wspaniały doping na trasie. Nasz start był możliwy dzięki firmom: IS RELIEF Poland (www.is-relief.pl), wyłącznemu przedstawicielowi technologii IS RELIEF 3D oraz drukarni PRINT POINT DRUK CYFROWY Wilanów 24H (www.print-point24h.pl).

FOT. Maciej Niechwiadowicz